KONTAKT

ForGolf, s.r.o.
Suchý Riadok 21
Skalica
tel: 0907767591
napíšte nám
info@plienkovysvet.sk

Budeme radi, keď nám odpoviete akú dopravu uprednostňujete:

GSL 33% zásielkovňa 26% slovenská pošta 23% 18%

TOVAR V AKCII

NAŠA CENA EUR 7,00 (178,50 Kč)
SKLADOM
NAŠA CENA EUR 9,90 (252,45 Kč)
SKLADOM
NAŠA CENA EUR 7,00 (178,50 Kč)
SKLADOM

ODPORÚČAME

NAŠA CENA EUR 3,50 (89,25 Kč)
SKLADOM
NAŠA CENA EUR 15,90 (405,45 Kč)
SKLADOM
NAŠA CENA EUR 3,10 (79,05 Kč)
SKLADOM

» Testujeme pre vás

Milé maminy a tatovia!

Keďže aj my sme rodičmi malých detí, naplno to využívame, aby sme vám vedeli čo najlepšie poradiť pri výbere plienok z našej ponuky. V tejto časti nájdete naše postrehy ku konkrétnym značkám, ktoré vám možno pomôžu lepšie vybrať (alebo vás ešte viac dopletú Laughing).

Keďže látkujeme dve deti, môžeme posúdiť použitie pre novorodencov, ale aj dvojročných odmietačov nočníka J Prosíme berte to ako čisto našu skúsenosť, nie ako pravidlo, ktoré vždy platí.

Zároveň budeme radi, ak sami napíšete vašu skúsenosť do komentára ku konkrétnemu produktu. Uveďte pri tom ale aj vek vášho testera J pretože je rozdiel u malých bábätiek a u väčšík detí.

Tak najskôr VRCHNÉ NOHAVIČKY:

Blueberry Coveralls

Veľmi obľúbené u väčšiny mamičiek, aj keď u nás až tak veľmi nevyužívame. Dávame ich len staršiemu na obedný spánok, nakoľko sú dosť objemné a pokryjú všetko čo tam napcháme. Ale ak by sme na noc nepoužívali vlniačiky, tak rozhodne len Blueberry Coveralls, iné vrchné nohavičky by batoh, ktorý má starší syn na noc neprekryli.

Ak chcete využívať prevažne nohavičkové plienky, tak určite blueberry využijete častejšie ako my. Myslím, že dôvod, že nie sú u nás až také TOP, je aj ten, že starši syn má skoro dva roky a nemá ani 10 kíl, takže aj jeho ritka je dosť maličká a nepotrebuje na obyčajný štvorec také veľké vrchné nohavičky.

Uvidíme neskôr u mladšieho, ktorý je väčší macko, tam si myslím, že blueberry budú viac využívané.

Takže ak nechcete používať vlniaky, určite časom jedny blueberry coveralls využijete!

Update 16.3.2015

Ako som predpokladala, blueberry sú momentálne u nás veľmi využívané. Malý Hugo má 10kg v 10tich mesiacoch, a teda Blueberry Coveralls používame radi a často :) Takže ak vám v prvý mesiac bábo naberie 2,5kg tak ako nám, blueberry sú pre vás to pravé Laughing

Bambiroxy

Vrchné nohavičky slovenskej výroby máme ešte v staršej verzii. Tieto PULky sa neustále menia, veríme, že k lepšiemu, a patria u nás u často používaných, momentálne u staršieho syna. Pôvodne sme ich mali so zapínaním na suchý zips, ktorý mal však veľmi ostré hrany a keď Teo začal sedieť, zips ho odieral do bruška.  – to je samozrejme veľmi individuálne, a záleží od stavby a držania tela dieťaťa. Takže sme si ich prerobili na patentkové zapínanie a fungujú veľmi dobre už skoro dva roky.

Novšie verzie majú niektoré olemovanie flísom, čo je isto príjemnejšie ako tuhé gumičky. Konkrétne na našich sloníkových bambiroxy sa nášmu tatovi zdajú byť gumičky okolo stehienok veľmi tuhé (a to ako hovorím, máme dosť chudé dieťa), takže asi pre silnejšie deti by tu mohol byť problém. Ale pozor, hodnotím verziu z roku 2012 a myslím, že dnes už sú oveľa lepšie. Gumičky sú dvojité (na našich starých sú len jedny) a niektoré vzory sú olemované flísom.

Bambiroxy používame na štvorce poskladané na rovno, ale u menšieho dieťaťa prekryjú aj nohavičkovú plienku.

Takže pre nás sú to dobré vrchné nohavičky za super cenu!

Teodor 3 mesiacee

Update 16.3.2015

Počas posledných rokov Bambiroxy viackrát menilo svoje vrchné nohavičky, podľa požiadavie zákazníkov a momentálne ponúkame najnovšie PULky s označením NEW. Oproti našim z roku 2012 je to kus cesty vpred, a taktiež suché zipsy sú úplne iné ako boli, sú užšie a oveľa mäkkšie. U zákazníkov sú veľmi obľúbené a ohlasy sú len pozitívne. Takže stále platí, že sú to super vrchné nohavičky za najlepšiu cenu!

Rumparooz

Tatove najobľúbenejšie Wink Máme ich v elegantnom vzore dexter. Najskôr som sa obávala gumičky v hornom leme na brušku. Ale ako sme ich nasadili, krásne sadli, netlačia, PUL materiál je jemnučký a zároveň pevný. Dajú sa zmenšiť až na 4 veľkosti a krásne sadli aj novorodencovi. U nás sú to vrchné nohavičky číslo 1! Používame ich na štvorce na rovno. Na nohavičkovú plienku sme ich ešte asi ani neskúšali dávať, ale u detí tak do 1 roka to myslím nebude problém. Skúsime a doplníme info!

Teodor 17 mesiacov

Update 16.3.2015

Rumparoozky sú u nás stále obľúbené! Výborne sedia aj mladšiemu Hugovi, ktorý ako som spomínala vyššie je dosť veľké bábo. Netlačia, krásne sedia aj chudým aj plnším deťom. Najlepšie použitie je so štvorcovými a viacvrstvovými plienkami! Používené sú dennodenne už na druhom dieťati a stále sú ako nové!

Petit Lulu

Tak tieto testuje náš dvojmesačný Hugo a musím povedať, že u mňa sú to preň ho tie naj naj naj vrchné gate. Sú olemované flísom, krásne obopnú aj nohavičkovú plienku  (u staršieho sme to neskúšali), výborne sedia. PUL je taký jemnučký, až som mala pochybnosti či vydrží, ale výrobcovia ma uistili, že drží dobre Wink

Obrovskou výhodou Petit lulu je aj SIO systém, na ktorý sa zmenia vložením a pripnutím originál vkladačiek. Viac o fungovaní tohto systému bude v samostatnom článku.

Takže u mňa sú spolu s Rumparooz TOP, uvidíme ako vydžia časom Cool

Hugo 7 týždňov

 

Tots wrap

Od tejto značky sme otestovali Tots wrap, ktoré však nie sú jednoveľkostné . Mali sme najmenšiu veľkosť 0, ktorá je vhodná aj pre predčasniatka. Nám vydržali 1,5 mesiaca, nakoľko malý rýchlo priberá, ale veľkosť 1 by bola  úplne super a ešte by ponosil. Výhodou viacveľkostných nohavičiek je, že novorodenci nie sú takí utopení a keďže ich nestihnete veľmi opotrebovať, môžete ich predať ďalej bez problémov.  Pekne sedia, takže ak chcete mať jedny viacveľkostné tots wrap sú na to ako stvorené.

Majú už aj novú verziu Stretchy, zatiaľ neotestovaná. Stretchy sú jednoveľkostné, ale sú podšité a teda hrozí, že začnú skôr páchnuť ako vrchné nohavičky, ktoré sú tvorené len PUL materiálom. Takže si myslím, že ich bude treba prať častejšie, hlavne u detí, ktoré už jedia kadečo a ten moč je silneší, ako u malých bábätiek.

Hugo 3 týždne

Vlniačiky TETRO

Najskôr som bola nemilo prekvapená, že tieto vlnené vrchné gate neobtiahnu nohavičkovú plienku, a teda náš zámer ponúkať vám jednoveľkostné vlniačiky zlyhal. Ale strih ma zaujal a tak som musela jedny otestovať. Testuje aj malý aj "veľký" a musím povedať, že nám sedia perfektne. Najskôr som ich nalanolínovala, a chytilo to super na prvykrát. Nestalo sa mi, že by prevlhli a to sú momentálne u nás veľmi využívané. Sú výborné na teplé dni, aby sa zadočky neparili.

U menších detí oceníte priepustnosť, a  na pokožke len to najlepšie, čo môže byť. U loziacich detí sa uplatnia výborne pretože ich strih neobmedzuje deti v pohybe a teda prvé pokusy o lozenie nebudú nijako sťažené. No a pri velkáčoch oceníte môžnosť stiahnuť gate ako slipky a tak ai uľahčiť trénovanie na nočník.

Takže momentálne u nás veľmi využívané a neviem či ich mám skôr dávať malému, či veľkému...no veď posúďte sami:

Hugo 3 týždne

Hugo 10 týždňov

 

Teo 23 mesiacov

 

ŠTVORCOVÉ PLIENKY BAVLNENÉ

V našej ponuke máme viacero typov štvorcových plienok vhodných na látkovanie a aby sme vám pomohli pri rozhodovaní a zorientovaní sa, tu je náš názor:

Kikko LUX biele alebo LUX ECO nebielené

Štvorcové plienky s vyššou gramážou na akú ste zvyknutí z obyčajných plienok bežne dostupných v predajniach s textilom. Dobre sajú, sú dostupné v rozmeroch 80x80 alebo 70x70. My používame menší rozmer, a stačil nám na celé plienkovacie obdobie u staršieho syna. Plienky si zachovávajú svoju kvalitu aj po rokoch používania.

U staršieho sme ich používali samotné, nepil veľa tekutín a teda aj menej cikal a tieto štvorce poskladané na obdĺžnik nám v pohode stačili na tri hodinky.

U mladšieho nám samotný štvorec vydrží cca 1,5 hodinky (je to veľmi individuálne) a preto ho dopĺňame malou bambusovou vkladačkou Bambiroxy. Takto vydrží tri hodinky, prípadne aj viac, v závislosti od toho ako veľa pije.

Takže na plienkovanie vám uplne v pohode stačia. Sú  to kvalitné plienky za výbornú cenu.

T-TOMI biele a nebielené 70x70

Náš názor na ne je úplne rovnaký ako na kikko lux. Preto často v našej ponuke máme buď jedny, alebo druhé. Majú o kúsok vyššiu gramáž, čo sa nedá bežným používaním nejak rozlíšiť, keďže to ako bude plienka sať závisí od množstvoa faktorov - hlavne od toho ako veľa dieťa pije a ciká.

Rozmer je len 70x70, ako som spomínala vyššie, z nášho pohľadu úplne postačujúci na celé plienkové obdobie.

Kikko ORGANIC biele 70x70

Novinka (rok 2015) od firmy Kikko, ktorá sa má priblížiť ku klasickým štvorcom aké sme nosili my ako deti. A dovolíme si tvrdiť, že svoj cieľ určite splnili. Už na prvý dotyk je zrejmý rozdiel oproti vyššie spomínaným plienkam. Sú hrubšie, mäkkšie aj po praní v tvrdej vode, lepšie držia tvar. Sú výborne savé, vystačia aj nášmu Hugovi samotné, bez použitia vkladačky.

Cena je vyššia oproti LUX a T-tomi, ale nie je prehnaná, a určite stoja za to, aby ste si aspoň pár kusov zadovážili, nech si môžte spraviť svoj vlastný názor.

Za nás určite odporúčame!

Kikko BIRD EYE 70x70

Taktiež novinka s výbornou savosťou. Odlišuje sa od všetkých nám známych plienok štýlom tkania, ktorý vytvára akoby vtáčie oká. Plienky sú jemnučké a ak máte radi skúšanie, určite si zadovážte pár kusov Wink

HAPPY SQUARE 80x80

Tieto štvorce v našej ponuke momentálne nenájdete, ale v rámci objektívnosti (a keďže ich sami používame) zaradili sme ich do tohto nášho malého porovnávania Smile

Kým neprišla firma Kikko s plienkami Organic, boli Happy square najsavejšie štvorce na trhu. Sú si veľmi podobné, ale Kikko Organic sú rozhodne s vyššou gramážou, a sú aj mäkkšie.

Pre niekoho výhodou je veľký rozmer 80x80. Oproti 70x70 sa mi dajú zložiť na obdĺžnik trojmo, čím aj viac nasajú.

Aj po dvojročnom používaní sú v dokonalom stave, nikde žiadne nitky netrčia a pekne držia tvar.

Osobný názor je, že ak chcete savejšie štovrce, tak Kikko organic sú lepšou voľbou - jednak cena nižšia, a savosť rovnaká, ak nie vyššia. Ale z dlhodobého hľadiska to zatiaľ posúdiť nevieme.

Zhrnutie

Na záver malé zhrnutie - na látkovanie úplne stačia Kikko lux alebo T-tomi. Ak chcete mať v zásobe veľký aj menší rozmer, zadovážte si Kikko Lux 80x80 a T-tomi 70x70.

Ak máte doma cikavejšie dieťa, volila by som Kikko Organic, určite nebudete sklamaní.

Keby som sa púšťala do látkovania úplne od začiatku, brala by som asi 5ks kikko lux 80x80, 10 ks kikko lux 70x70 alebo t-tomi 70x70 a 10ks Kikko Organic.

 

NOHAVIČKOVÉ PLIENKY

V ponuke sme mali rôzne značky, ale postupne sme vytriedili sortiment a ostali u - podľa nás - najlepších - české Petit lulu a slovenské Bambiroxy. Nájdete ešte posledné kusy Bamboozle stretch, ale už ich neplánujeme v budúcnosti objednávať.

Bambiroxy

Výborné nohavičkové plienky, oddávané s malou vkladačkou a zapínaním na suchý zips alebo na patentky. Používame ich už asi 2,5 roka, perú sa 2x týždenne a stále sú funkčné. Vrchná bavlnená látka je miestami roztrhaná z toľkého prania, ale to nemení nič na funkčnosti. Taktiež suché zipsy po takom dlhom období nedržia veľmi dobre, ale to je úplne normálne, a hlavne ja som ich nejak zvlášť nechránila pred zanesením, takže je to aj moja vina. Ale pre mňa je neuveriteľné, že vôbec ešte držia pokope Laughing

Ak máte v pláne druhé dieťa, voľte zapínanie na patentky (prípadne ak ste šikovná, možte si suché zipsy časom vymeniť za nové). Pre mňa je praktickejšie zapínanie na suchý zips, keďže nohavičkové plienky dávam len na noc. Dieťa v noci nesedí, tak ani vyjazdené suché zipsy nie sú prekážkou a plienka do rána vydrží v pohode.

Keďže my v noci neprebalujeme, potrebujeme, aby nám vydržala cca 12 hodín. Pre mojich chalanov je na noc jedna vkladačka málo, takze do týchto plienok dávam veľkú vkladačku Bambiroxy zloženú na obdĺžnik. V takejto zostave plienka v pohode vydržala aj chvílkové obdobie keď Teovi išli zuby a ukludňoval sa pitím mlieka v noci - stiahol 1 liter mlieka a plienka bola ráno mokrá, že by sa dala žmýkať, ale nič nepretieklo (cez vlniačiky).

Cena je výborná, kvalita a strih detto, takže do tejto značky by som v pohode šla znova.

Petit Lulu

Moje nadšenie u Petit lulu je rovnaké ako u Bambiroxy, takže sa nebudem opakovať. Hlavný rozdiel je však v dodávanej vkladačke - Petit lulu dáva tiež úzku, ale dlhú vkladačku, ktorú si poskladáte a máte super savú plienku. Cena je o čosi vyššia ako u bambiroxy, ale v konečnom dôsledku v našom prípade výhodnejšia, lebo nemusím použiť vkladačku naviac.

Čo sa strihu týka, Petit lulu sú o centimetrík užšie ako Bambiroxy, a majú vyšší sed. Myslím, že bucľatejším bábätkám budú vo vyššom veku sedieť lepšie - zaitaľ neviem posúdiť, musíme počkať kým Hugo trošku podrastie.

Takže či zvolíte jedny, alebo druhé, verím ,že budete spokojní tak ako my.

Bamboozle  stretch

Bamboozle stretch sa radia medzi nohavičkové plienky, ktoré podľa našich skúseností sedia všetkým deťom - hlavne tým malým. Nakoľko však distribútor pre ČR a SR ukončil dovoz, nebudeme ich ďalej ponúkať. Môžme si objednať priamo od výrobcu, ale podmienky sa nám nezajú byť výhodné, a nakoľko sa Bamboozle prestali robiť v jednofarebnej verzii, po nástupe pásikových vzoroch v troch prevedeniach záujem o tieto nohavikčové plienky veľmi klesol.

Z čisto subjektívneho pohľadu (ako je koniec koncov celý tento článok) sú to super plienky, ale majú svoje muchy, ktoré vidím hlavne teraz pri druhom dieťati. Starší syn bol chudučký a vydržali mu celé plienkové obdobie - ale tiež bez použitia dodávanej malej vkladačky (nahradili sme ju radšej veľkou vkladačkou bambiroxy). Mladší má 11 mesiacov a sú mu len tak tak. Ešte ich síce natiahneme, ale výška sedu je podľa mňa o dosť menšia ako u bambiroxy, či petit lulu. Dávam im ešte tak 2 mesiace použitia, a myslím, že potom už budú u nás nepoužiteľné.

Taktiež sú používané 2,5 roka a vyzerajú celkom zachovalo. Suché zipsy tiež už nedržia, ale to neberiem ako vadu, keďže majú za sebou cca 250-300 praní.

Keďže je možné objednať len pásikavé vzory (drahšie ako kedysi jednofarebné prevedenie) v troch verziach, neoplatí sa nám ich držať skladom. Cena plienok je o dosť vyššia ako u bambiroxy a tiež je do nich pre zvýšenie savosti nutné ešte vložiť nejakú vkladačku ( v našom prípadne), čo cenu ešte zvýši, takže v tomto by sme volili bambiroxy. Petit lulu je cenovo rovnaká, ale zase nepotrebuje už žiadnu vkladačku naviac, takže z týchto troch značiek u nás po zvážení faktorov ako savosť, strih, cena bamboozle skončil posledný.

Ak pri čítaní tohto článku už Bamboozle nenájdete v našom eshope, a radi by ste skúsili niečo z podobného materiálu a strihu, skúste Bambisoft od bambiroxy. Strih sa mierne líši - bambisoft má trošku vyšší sed a myslím že aj vkladačka je o jednu vrstvu savejšia, ale materiál je na dotyk veľmi príbuzný a cena nižšia Wink

 


YmU1ZT