KONTAKT

ForGolf, s.r.o.
Suchý Riadok 21
Skalica
tel: 0907767591
napíšte nám
info@plienkovysvet.sk

Budeme radi, keď nám odpoviete akú dopravu uprednostňujete:

GSL 33% zásielkovňa 26% slovenská pošta 23% 18%

TOVAR V AKCII

NAŠA CENA EUR 10,00 (255,00 Kč)
SKLADOM
NAŠA CENA EUR 9,90 (252,45 Kč)
SKLADOM
NAŠA CENA EUR 16,72 (426,36 Kč)
SKLADOM

ODPORÚČAME

NAŠA CENA EUR 8,90 (226,95 Kč)
SKLADOM
NAŠA CENA EUR 7,50 (191,25 Kč)
SKLADOM
NAŠA CENA EUR 10,00 (255,00 Kč)
SKLADOM


Ako správne skladovať a prať plienky

 

Ako skladovať plienky?

Plienky zbavíme najväčších nečistôt od stolice vyklepaním do WC, ak používame separačnú plienku jednorazovú, tak vyhodíme do koša. Flísovú separačnú plienku, vyklepeme taktiež do WC. Plienku potrieme žlčovým mydlom a dáme do uzatvoreného vedra, skladujeme maximálne 3 dni. Nemusíme ich prepierať v ruke.

 

Ako prať plienky?

Kvalitné látkové plienky by sa mali prať na 60 stupňov, aby sa zničili baktérie. Ideálne na dlhý program (okolo 2 hodín), nedoporučujeme eko programy, nakoľko používajú malé množstvo vody.

Najskôr si nastavíme na pračke program máchania pred praním, aby sa vyplavila moč a v hlavnom programe sme prali iba s čistou vodou.

Potom dáme dlhý program, ak je v pračke málo vody, pridáme vodu na viac. Pračku nepreplňujte.

 

V čom prať plienky?

Plienky perte v prášku, ktorý vám vyhovuje, jeho výber nie je potreba veľmi riešiť. My preferujeme eko prípravky BIO-D, niekto Lovelu, Persil, DM prášok...Ale pozor si dajte u prípravkov, ktoré obsahujú mydlo. Zanáša flís a tým impregnujete.

 

Nevyprali sa fľaky?

To, že sa nevyperú fľaky neznamená, že nie je plienka zbavená nečistôt, pri praní na 60 stupňoch. Pokiaľ vám fľaky vadia, tak do prania môžete pridať PUER - per karbonát sodný, alebo pokiaľ je slnečné obdobie, tak povesiť na priame slnko a to vám krásne fľaky vybieli.

 

Akú dezinfekciu použiť?

Pokiaľ periete plienky na 60 stupňov so správnym programom, tak nie je potreba používať žiadnu dezinfekciu. Ak by náhodou dieťatko dostalo črevnú infekciu, tak je potreba vyprať plienky s dezinfekciou.

 

 

Máte doma tvrdú vodu?

Na zmäkčenie tvrdej vody existujú zmäkčovadla, ktoré sa pridávajú do prania. Môžete použiť aj roztoky octu, či kyseliny citrónovej.

Stačí ich iba zriediť na 10% roztok, nikdy nepridávajte ocot a kyselinu citrónovú neriedenú do pračky.

Na zmäkčenie nepridávajte aviváž, znižuje savosť!

 

Ako na zníženú savosť?

Ak vám plienky časom znížia savosť, bude to usadením vodného kameňa a prášku v plienke. Stačí si pripraviť roztok kyseliny citrónovej (cca 1 polievková lyžica na 2 litre teplej vody) a plienku do neho ponoriť. Penenie je reakcia na znečistenie plienky. Chvíľku ich necháme namočené, potom ich vyžmýkame a dáme do pračky na dôkladné vymáchanie. Nenechávajte plienky v roztoku veľmi dlho, mohol by ich poškodiť.

 

Sušenie

Plienky môžete sušiť v sušičke, vonku na šnúre, na radiátore. Pozor ale treba dávať na nepremokavú vrstvu PUL, ten by sa nemal dávať do hore uvedených, nechať ho sušiť iba voľne.

 

Žehlenie

Moderné látkové plienky sa žehliť nemusia, u PULu je to vyslovene zakázané.

 

YjdmMGFmNG